Futboll La Liga Sport

COPA DEL REY/ Ndizet sfida në “Estadio de La Cartuja”, Barcelona ndëshkon Bilbao-n me 2 gola në 3 minuta (VIDEO)

Pas një dominimi të nisur që në minutën e parë dhe pasi u ndal nga shtylla dhe fati i keq, Barcelona më në fund ka zhbllokuar finalen e Copa del Rey në Sevilja, duke shënuar me anë të Griezmann.

Messi pason për De Jong në krah që fut një top të bukur brenda zonës, aty ku Griezmann e shtyn në rrjetë me lehtësi të madhe…

Menjëherë më pas ka ardhur edhe goli i dytë i ekipit të Koeman.  Pikërisht De Jong, magjik te asisti i parë, ka realizuar me kokë brenda zone.

VIDEO 1

Related posts

NDRYSHIME RRËNJËSORE NË KAMPIONAT/ Kreu i Federatës Italiane hedh “bombën”: Revolucion në Seria A…

Delo.autor

Kapiteni Mavraj: Ne jemi SHQIPTAR dhe kemi vetëbesim, jam gati për të luajtur 90 minuta

Isa.Autor

Portieri i kombëtares italiane zëvëndësuesi i Reinas tek Napoli

Sadik.Autor

Leave a Comment