Futboll Sport

DEBUTOI NDAJ SAN MARINOS/ Mario Mitaj hyn në historinë e Kombëtares. Ja arsyeja e vërtetë

Mario Mitaj luajti dje ndeshjen e tij të parë me Kombëtaren e Shqipërisë, duke shuar kështu çdo dëshirë dhe mundësi të helenëve për të rrëmbyer talentin shqiptar. Lojtari i AEK-ut u hodh dje në fushë ndaj San Marinos, duke bërë debutimin zyrtar me fanellën kuqezi.

Më herët, nën drejtimin e trajnerit Reja, një tjetër i ri ka bërë debutimin me Shqipërinë, dhe ai është qendërmbrojtësi Ramen Çepele. Mirëpo, ky i fundit mbetet ende rekordmen për nga mosha, pasi për Mitajn, vetëm 2 ditë ia djegin mundësinë për të qenë djaloshi më i ri që vesh fanellën e Kombëtares shqiptare.

Teksa të dy kanë luajtur në moshën 17-vjeçare, për Mitajn dita e djeshme datonte 17 vite e 237 ditë, ndërsa Çepele ka luajtur 17 vite e 235 ditë. Dy djaloshët lënë pas vetes emra si Iljaz Çeço, Blendi Nallbani etj.

 

Related posts

“E DIMË FUQINË E WOLFSBURG, POR PO PUNOJMË SHUMË FORT”/ Gega: Nuk mjafton vetëm dëshira, duhet…

Delo.autor

Ibrahimovic: Unë di si fitohet, Suedia ka humbur pa mua

Sadik.Autor

SUPER CUP/ Chelsea–Manchester City, ja rezultati befasues (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment