Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

E BUJSHME/ Hysaj drejt kalimit në kampionatin turk, ja skuadra që kërkon mbrojtësin shqiptar…

Elseid Hysaj luan sezonin e fundit me skuadrën e Napolit, teksa pas përçudnimit të kampionatit ka vendosur të largohet për të vazhduar karrierën diku tjetër, pasi i përfundon kontrata dhe do të jetë një lojtar i lirë.

Mbrojtësi shkodran shpesh është lidhur me një kalim të mundshëm te skuadra e Milanit, me këta të fundit që janë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë dhe Hysaj shihet si alternativa e duhur. Megjithatë në Turqi raportojnë se në gjurmët e Hysajt është vënë edhe Fenerbahçe.

Drejtuesit e këtyre të fundit kanë piketuar Hysajn si lojtarin ideal për krahun e djathtë të mbrojtës për sezonin tjetër dhe do të provojnë të arrijnë një marrëveshje për ta marrë në skuadër.

Related posts

PRAPASKENA/ Moratti na vodhi Ronaldon kur ne po festonim rinovimin e tij

Isa.Autor

NJIHUNI ME RAMOSIN E VËRTETË/ Del projekti për dokumentarin e Kapitenit (VIDEO)

Delo.autor

EURO 2020/ Revolucioni mund të mbetet vetëm në letër

Delo.autor

Leave a Comment