E ÇUDITSHME NË LA LIGA/ Gabimi i arbitrit, lojtarët detyrohen të kthehen nga dhomat e zhveshjes në fushë (VIDEO)

Një episod tejet i veçanta është regjistruar në fundin e ndeshjes mes Sevijës dhe Granadës. Andaluzianët fituan me rezultatin 2-1, duke ndjekur kështu hapin e rivalëve për titull.

Në fund të ndeshjes, u akorduan 4 minuta shtesë, ndërsa arbitri e mbylli ndeshjen pas vetëm 3 minutave shtesë. Pas protestave të shumta të  lojtarëve të Granadës, gjyqtari e  pranoi se kishte gabuar, duke i rikthyer edhe njëherë skuadrat në fushë.

E veçanta është se lojtarët e Sevijës kishin shkuar në dhomat e zhveshjes dhe u detyruar të rikthehen përsëri në fushë për të vazhduar lojën.