Futboll Sport

EUROPIANI NË VERË/ UEFA gati dhuratën e madhe për trajnerët e kombëtareve

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, po mendon t’u vijë në ndihmë trajnerëve dhe kombëtareve që marrin pjesë në Europianin, i cili do të zhvillohet në verë.

Po mendohet që në listën e kombëtareve për grumbullimet, të lejohen 26 lojtarë, ndërkohë që aktualisht lejohen vetëm 23 lojtarë.

Në këtë mënyrë trajnerët e kombëtareve do të kishin më shumë mundësi zgjedhje dhe ta marrin me vete më shumë lojtarë, për të cilët mendojnë se mund t’i ndihmojnë.

Momentalisht është vetëm një ide dhe shumë shpejt pritet të miratohet, duke i ardhur në ndihmë trajnerëve.

Related posts

Interi, ofertë PSG-së për Pastore. Agjenti me mision në Paris

Q.Autor

Mbijetesa në Superiore: Rrugëtimi i Kamzës, Teutës dhe Vllaznia

Sadik.Autor

Jorginho: Pep Guardiola është spektakolar/ Napoli fiton Serie A

Sadik.Autor

Leave a Comment