PO BËHET VIRALE/ Me shpinë nga porta, shikoni realizimin fantastik të Luis Nanit në kampionatin amerikan (VIDEO)

Luis Nani është një nga lojtarët më të njohur në Europë, ku pjesën më të madhe të karrierës e ka kaluar tek Mançester Junajtid ndërsa kohët e fundit aktivizohet për skuadrën Orlando Siti në kampionatin amerikan të futbollit.

Në ndeshjen që ekipi i tij luajti ndaj Sporting Kansas Siti, Nani u bë protagonist duke shënuar golin e barazimit 1-1 në minutën e 79-të të takimit.

Goli i Nanit ishte mjaft i bukur, ku pas një rrëmuje në zonë i pozicionuar me shpinë nga porta, sulmuesi portugez kap në befasi portierin duke realizuar një super gol me finte.

Goli i bukur i protugezit ka bërë bujë në rrjetet sociale pasi dhe pse në moshën 34 vjeçare, Nani nuk e humbet shkëlqimin e tij si futbollist.