Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË TURQI/ Bomberi Cikalleshi dhuron asist dhe shënon gol në kampionat në 6 minuta (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi shënoi gol dhe ka dhënë një asist në ndeshjen që ekipi i tij Koniaspor luajti ndaj Rizespori, ku këta të fundit triumfuan me rezultatin 5-3.

Në minutën e 6-të të takimit Cikalleshi asistoi për shokun e tij të skuadrës Guilerme, i cili kaloi miqtë në avantazh, ndërsa në minutën e 12-të sulmuesi 30 vjeçar u bë protagonist vetë duke shënuar golin e dytë për skuadrën e tij.

Ky është goli i 6-të për Cikalleshin në këtë sezon me Koniasporin ndërkohë ka dhënë dhe dy asist.