Futboll Sport

SKANDALI/ Dyshohet për dy ndeshje të trukuara në muajin mars, UEFA i kërkon Federatës të nisë hetimet

Pas një vëzhgimi të bërë nga UEFA, dyshohet se në Serbi gjatë muajit mars të këtij viti, janë trukuar dy ndeshje.

Për këtë arsye, UEFA i ka kërkuar drejtuesve të Federatës, të nisë hetimet për trukim dhe manipulim të ndeshjeve. Në letrën e UEFA-s thuhet se lojtarët e njërës skuadre, emri i të cilave nuk bëhet i ditur, i kanë dhënë hapësirë për të shënuar kundërshtarëve dhe kjo ka ngritur dyshime të mëdha për trukim.

Tashmë do të nisin hetimet dhe në rast se zbulohet se me të vërtetë ndeshjet kanë qenë të trukuara, atëherë do të ishte një skandal i madh për Serbinë dhe do të ketë dënime të rënda për skuadrat.

Related posts

DISIPLINA ULTIMATUM SKËNDERBEUT/ Ja shifra dhe afati që klubi korçar duhet t’i shlyejë mbrojtësit Abazi…

Delo.autor

Mbrojtësi i Real Madridit: E mirëpresim Neymarin, më të mirët vijnë te ne

Isa.Autor

E KRYER/ “Los Blancos” si supermarket, fuqizon Granadan para ndeshjes me Teutën

Delo.autor

Leave a Comment