Futboll Sport

VILLARREAL-ARSENAL/ Xhaka dhe Odegaard titullarë, “Topçinjtë” duan një tjetër finale në Europa League (FORMACIONET ZYRTARE)

Villarreali dhe Arsenali zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës në Estadio de la Ceramica. Për të arritur në këtë fazë, Nëndetësja e Verdhë u tregua skuadër më e mirë se Dinamo Zagrebi, të cilën e eliminoi me rezultat të përgjithshëm prej 3-1.

Arsenali ishte bindës në çerekfinale kundër Slavia Pragës, skuadër të cilën e mposhti me rezultat të përgjithshëm prej 5-1. Trajnerët Unai Emery dhe Mikel Arteta i kanë zgjedhur njëmbëdhjetëshat startues, me të cilët do ta nisin sfidën.

FORMACIONET ZYRTARE

Related posts

ZYRTARE/ Premier League jep lajmin e madh, rikthehen tifozët në stadiume. Ja kapaciteti i lejuar…

Delo.autor

Dejan Lovren, tall Man Unitedin: Liverpooli s’luan vetëm për një pikë

Q.Autor

JUVE DREJT TITULLIT/ Allegri synon të thyejë edhe tri rekorde deri në fund

Delo.autor

Leave a Comment