Futboll Kosova Sport

ZYRTARE/ Kosova konfirmon 2 takime miqësore për muajin qershor, njihuni me kundërshtarët…

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka konfirmuar se Përfaqësuesja e Kosovës do luajë dy ndeshje miqësore gjashtë muajit qershor, kundër San Marinos dhe Kazakistanit. Të dy këto përballje janë planifikuar të zhvillohen në Prishtinë.

Ka qenë faqja zyrtare e FFK-së, që ka konfirmuar këto 2 angazhime të dardanëve në datat 1 dhe 4 qershor.

“Kombëtarja e Kosovës do t’i luajë dy ndeshje miqësore në terminin e lirë të UEFA-s FIFA-s në fillim të muajit qershor. Fillimisht më 1 qershor, Dardanët do të luajnë kundër San Marinos, në orën 16:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa më 4 qershor në të njëjtën kohë dhe vend do të zhvillohet miqësorja tjetër me Kazakistanin”, thuhet në njoftim.

Related posts

BAVAREZËT NË AVANTAZH/ Vjen goli i parë i Bayern kundër Augsburg (VIDEO)

Isa.Autor

PROSTITUTA PËR GJYQTARËT/ SUPER KLUBI nën hijen e SKANDALIT me dritë të kuqe

Isa.Autor

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Milani kërkon të transferojë shqiptarin e “Topçinjve”…

Delo.autor

Leave a Comment