Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Pas një asist perfekt nga Pulisic, Mount ndëshkon Real Madrid (VIDEO)

Pas shumë tentativave Chelsea ia ka arritur që të gjejë edhe golin që siguroi kualifikimin në finalen e madhe të Champions League ndaj Manchester City, në derbin e madh anglez.

Skuadra e Tuchel ka dominuar absolutisht dhe ka shpërdoruar raste pafund, duke qenë edhe e pafat.

Reali është zhdukur në pjesën e dytë. Pas golit të Werner dhe shtyllës së Havertz, goli ka ardhur nga Mount, pas asistit perfekt nga Pulisic.

VIDEO

Related posts

EUROPA LEAGUE/ Dy shqiptarë në gjysmëfinale, ja kur do të zhvillohen përballjet…

Delo.autor

Traversa i mohon golin SHAQIRIT, SALAH shtyn topin në rrjetë (VIDEO)

Isa.Autor

ANALIZË/ Juventus-Inter, ku ndryshojnë Maurizio Sarri dhe Conte (STATISTIKAT)

Delo.autor

Leave a Comment