Champions League Futboll Sport

DALIN PAMJET/ Festa e çmendur e Chelsea në dhomat e zhveshjes pas fitores së Champions League

Chelsea arriti që të triumfonte mbrëmë në finalen e Champions League. Kundër skuadrës tjetër angleze, Manchester City, londinezët triumfuan me rezultatin minimal 1 me 0.

Trjaneri Thomas Tuchel duket se ka qenë njeriu më i lumtur për këtë fitore, pasi gjatë gjithë lojës u kërkonte tifozëve që të motivonin lojtarët.

Po ashtu Tuchel është parë si asnjëherë më parë në dhomat e zhveshjes. Me një shishe shampanjë në dorë ai ka lagur të gjithë lojtarët dhe gati sa nuk fluturonte nga gëzimi.

Festës së trajnerit iu bashkuan dhe lojtarët. Ky moment i festës së Tuchel është përhapur shumë në mediat sociale.

Related posts

Kostandin Grillo: Ju tregoj pse zgjodha të bëj tifo me Serbinë

Isa.Autor

CHAMPIONS/ Ndizet sfida, Lazio-Club Brugge nis me dy gola të shpejtë (VIDEO)

Delo.autor

“LEGEN TRAJNER”/ Ish-kapiteni i Partizanit shpërthen kundër Lerdës

Delo.autor

Leave a Comment