Futboll Seria A Sport

DO TË LARGOHET NGA NAPOLI NË FUND TË SEZONIT/ Trajneri Gatusso gati për aventurën e re, merr me vete edhe Hysajn

Napoli i drejtuar nga Xhenaro Gatuzo po lufton deri në fund për një vend në Ligën e Kampioneve, që do të quhej një sukses i madh për skuadrën, duke parë situatën e cila është krijuar nga sezoni i kaluar.

Megjithatë, çfarë do që të ndodhë, trajneri Gatuzo e ka ndarë mendjen për të ardhmen dhe në fund të sezonit do e mbyllë aventurën me Napolin. Shkak për këtë janë bërë luhatjet gjatë sezonit dhe atmosfera e krijuar nga klubi, ndaj tij dhe lojtarëve.

Mediat italiane raportojnë se nga sezoni i ardhshëm teknikun italian pritet ta shikojmë në stolin e skuadrës së Fiorentinës. Thuhet se Gatuzo ka pasur kontakte të drejtpërdrejta me presidentin Roko Komiso, ku i ka treguar edhe kërkesat për sezonin tjetër.

Gatuzo i ka thënë presidentit se për sezonin tjetër dëshiron një mbrojtës krahu. Emri që trajneri ka sugjeruar ishte ai i Elseid Hysajt. Këtij të fundit i përfundon kontrata me Napolin për pak javë dhe Gatuzo e dëshiron te Fiorentina.

Gjithashtu ai i ka propozuar klubit vjollcë edhe afrimin e një mesfushori si dhe qëndrimin e sulmuesit Vlahoviç.

Related posts

MUAJI I FERRIT/ Lojtari i Sportingut i provon të gjitha. Penallti, të kuq dhe autogol (VIDEO)

Delo.autor

Guardiola: Sfida ime më e madhe, të zhduk dominimin e Manchester United

Isa.Autor

Ish-sulmuesi i Gjermanisë sulmon Ozil: Eshtë një frikacak…

Sadik.Autor

Leave a Comment