Futboll Seria A Sport

ERDHI ME BUJË TEK MILAN/ Sulmuesi “kuqezi” nuk është më në planet e drejtuesve për sezonin e ardhshëm

Mario Manxukiç nuk do të jetë pjesë e Milanit sezonin e ardhshëm.

Sipas asaj që raporton “Corriere della Sera”, drejtuesit e Milanit nuk do t’i rinovojnë kontratën 34-vjeçarit.

Ndonëse në muajin janar erdhi me bujë tek skuadra e Milanit me shpresën se do të ishte zëvendësuesi ideal i Ibrahimoviç, kroati ka zhgënjyer, dhe më shumë ka qenë jashtë fushave i dëmtuar sesa i aktivizuar nga trajneri Stefano Pioli.

Manxukiç me fanellën e Milanit në këtë sezon në të gjitha kompeticionet është aktivizuar në total në 9 ndeshje nga ku është aktivizuar në total 275 minuta.

Related posts

SKANDALI/ PSG dhe Man City do të paditen në BE, nëse UEFA s’i ndëshkon

Isa.Autor

I JASHTËZAKONSHËM/ Manaj shënon sërish dhe i “dërgon” një mesazh Panuccit

Isa.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Real Madrid-Liverpool, finalja e Kievit premton spektakël. Formacionet zyrtare

Sadik.Autor

Leave a Comment