LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Roma-Manchester United. Rezultati 3-2

Roma është nikoqir i Manchester Unitedit në ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Evropës në Stadio Olimpico.

Djajtë e Kuq fituan me rezultat 6-2 në sfidën e parë në Old Trafford, ashtu që janë favoritë për t’u kualifikuar në finale. Skuadra angleze kualifikohet tutje me barazim, çfarëdo fitore, por edhe me humbje me më pak se katër gola diferencë.

Giallorossët për të shkuar tutje duhet të fitojnë me epërsi prej katër golash me kusht që të pranojnë më pak se dy gola (4-0, 5-1), si dhe me epërsi prej pesë e më shumë golash. Rezultati 6-2 e dërgon ndeshjen në vazhdim

LIVE/ Roma – Manchester United 3-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 84/ Roma kalon në avantazh me golin e shënuar nga Nicola Zalewski.

MINUTA 68/ Manchester United barazon shifrat me golin e shënuar nga Edinson Cavani.

MINUTA 61/ Roma kalon në avantazh me golin e shënuar nga Bryan Cristante.

MINUTA 57/ Roma barazon shifrat me golin e shënuar nga Edin Dzeko.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINTUA 39/ Manchester United kalon në avantazh me golin e shënuar nga Edinson Cavani.