Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Real Madrid-Osasuna. Rezultati 2-0

Real Madridin do të pres Osasunan në kuadër të javës së 34-të të La Ligas.

Vetëm fitorja e mbanë në luftë për titull Real Madridin, që aktualisht është në vendin e dytë me 71 pikë, aq sa ka Barcelona e treta.

Gara për titull është bërë shumë e fortë në këto javët e fundit në La Liga.

Në anën tjetër Osasuna është në vendin e 11-të me 40 pikë dhe pothuajse e ka siguruar mbijetesën.

 

LIVE/ Real Madrid – Osasuna 2-0

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 80/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Casemiro.

MINUTA 76/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Eder Militao.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

​ROMA – SASSUOLO/ Derbi i skuadrave në mesin e renditjes (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

LAJM I KEQ PËR JULIAN AHMATAJN/ Mesfushori dëmtohet dhe humbet ndeshjen me Teutën (FOTO)

Delo.autor

Neres transferohet te gjiganti i Series A

Sadik.Autor

Leave a Comment