LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Manchester United-Liverpool. Rezultati 2-4

Manchester United do të pres Liverpoolin në kuadër të javës së 34-të, ndeshje e mbetur, pasi ishte shtyrë shkaku i trazirave javë më parë në stadiumin “Old Trafford”.

Vendasit e kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, ndërsa Liverpooli është në një pozitë të palakmueshme.

Kjo pasi “The Reds” që kanë edhe katër ndeshje deri në fund, janë në pozitën e gjashtë me 57 pikë.

Ole Gunnar Solskjaer ka zgjedhur emra si Marcus Rashford, Bruno Fernandes, Paul Pogba e Edinson Cavani  për këtë ndeshje. Në anën tjetër Jurgen Klopp do të luajë me Mohamed Salah, Firmino e Diogo Jota.

LIVE/ Manchester United – Liverpool 2-4

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90/ Liverpool shënon golin e katërt falë Mohamed Salah.

MINUTA 68/ Manchester United ngushton shifrat me golin e shënuar nga Marcus Rashford.

MINUTA 47/ Liverpool dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Roberto Firmino.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+3/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga Roberto Firmino.

MINUTA 34/ Liverpool barazon shifrat me golin e shënuar nga Diogo Jota.

MINUTA 10/ Manchester United kalon në avantazh me golin e shënuar nga Bruno Fernandes.