Futboll Sport

MËRGIM MAVRAJ NUK SHKON NË BUDENSLIGË/ Largohet nga Greuther Furth

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj nuk do të luajë sezonin tjetër në Bundesligë. Ekip i tij Greuther Furth doli nënkampion i Bundesligës ll dhe do të vijojë sezonin tjetër në elitë, por pa Mavrajn.

Palët kanë ndarë rrugët dhe janë pajtuar për një mosrinovim kontrate.

Mavraj i cili këtë 9 qershor mbush 35 vjeç do të shohë një aventurë të re. Me kombëtaren ish-kapiteni e mbylli më 23 gusht të 2020.

Related posts

MILAN-FROSINONE/ Shënohen dy gola të shpejtë nga dyshja Piatek-Suso, ja “perlat” (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Liverpool-Salzburg, nis pjesa e dytë. Rezultati 3-1

Delo.autor

LEGJENDA DEL PIERO/ Historia ime me Juventusin jo si ajo Giggs-Ferguson

Isa.Autor

Leave a Comment