Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

NUK E NDIHMOI FATI/ Shikoni dy rastet ku sulmuesi Sadiku iu afrua golit ndaj Seara (VIDEO)

Armando Sadiku në sfidën e mbrëmshme në Kupën e Amerikës së Jugut me Bolivarin e tij është aktivizuar përgjatë gjithë 90 minutave ndaj skuadrës braziliane Seara që përfundoi me shifrat e barabarta 0-0.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ishte i pafat në dy raste për gol, teksa një herë u ndal nga shtylla dhe një herë pas një goditje me kokë topi përfundoi fare pranë shtyllës së mbrojtur nga portieri i Searas.

Sadiku në ndeshjet e fundit po shfaq paraqitje të mira dhe 90-minutëshi i aktivizuar në këtë takim është një tregues i qartë i rritjes së tij.