Futboll La Liga Sport

ZYRTARE/ Pranoi ulje rroge për të ndihmuar klubin, ylli i Real Madrid rinovon kontratën

Luka Modriç ka hedhur poshtë spekulimet dhe ka firmosur rinovimin me Klubin e Real Madrid dhe për një sezon tjetër.

Mesfushori 35 vjeçar ishte përfolur për një largim të mundshëm nga Real Madrid, por ka menduar që të qëndrojë dhe për një sezon tjetër me fanellën e madrilenëve.

Modriç u trasnferua tek Reali në verën e vitit 2012 duke u cilësuar si një transferim me bujë teksa fitoi “Topin e Artë” në vitin 2018 duke mposhtur konkurrencën e Mesit dhe Ronaldos.

Gjithashtu thuhet se mesfushori ka pranuar dhe një ulje rroge duke marrë parasysh dhe krizën financiare që ka kapluar futbollin.

Related posts

Bonucci kryen kontrollet mjekësore te Juventusi, futet nga hyrja dytësore (FOTO)

Isa.Autor

Dështon sfida me Wilder, Joshua pranë marrëveshjes me Povetkin

Sadik.Autor

“EKSZISTON NJË MENTALITET NDRYSHE”/ Mbrojtësi De Ligt frikëson rivalët: Jemi të fortë mjaftueshëm për të fituar

Delo.autor

Leave a Comment