Futboll Sport

DËMTIMI I DE BRUYNE DHE HAZARD/ Trajneri i Belgjikës tregon nëse do të jenë fushë për sfidën ndaj Italisë

Belgjika arriti një suksese të madh mbrëmjen e djeshme duke mundur kampionët në fuqi të Portugalisë, për tu kualifikuar më tej në fazën çerekginale.

Mesfushori Kevin De Bryjne dhe sulmuesi Eden Hazard u larguan të dy të dëmtuar nga sfida duke vënë kështu në dyshim prezencën e tyre për sfidën me Italinë.

Në një dalje të tij, trajneri i belgëve Roberto Martinez u shpreh optimist për dëmtimet e tyre, por theksoi që nuk do të sforcohen për të qenë të pranishëm të premten nda “axurrëve”.

“Është diçka pozitive për ne, Eden dhe Kevin nuk kanë dëmtime në strukturë. Do vazhdojnë të qëndrojnë me skuadrën. Ne nuk do t’i kemi të pranishëm për të premten, por në fazat e tjera do të luajnë. Do ta shohim dita-ditës”.

Related posts

Jamie Redknapp: ”Mourinho duhet të blejë Bale, Wilshere të ikë nga Arsenali”

Sadik.Autor

Mourinho planifikon të ardhmen, 35 milionë stërlina për mbrojtësin e Atletico

Sadik.Autor

AKORDI BARCELONA-ANSU FATI/ Arrihet marrëveshja për rinovim. Ja detajet e kontratës së re…

Delo.autor

Leave a Comment