Futboll Sport

E TRISHTË/ Aksidenti me makinë rezulton fatal, ish-futbollisti ndërron jetë në moshën 47-vjeçare

Ish-futbollisti kroat, Slobodan Sudec ka ndërruar jetë në moshën 47-vjeçare, pas një aksidenti me makinë.

Të shtunën pasdite, Sudec pësoi aksident me makinë, i cili ka rezultuar fatal, duke i marrë jetën. Sipas raportit të policisë, makina me të cilën po udhëtonte Sudec, u përplas me gardhin e një shtëpie dhe si pasojë ndërroi jetë ish-futbollisti.

Gjatë karrierës së tij, Sudec ka luajtur për Slaven Belupo në kampionatin kroat, ku u aktivizua në 84 ndeshje. Gjithashtu karrierën e mbylli në moshën 40-vjeçare, ku gjatë viteve të fundit si futbollist ishte pjesë e Komarnicës.

Related posts

“XHOL I ÇMUAR”/ Zbulohet kontrata e Kolarovit me Interin. Ja sa do të përfitojë futbollisti serb

Delo.autor

PARA NDESHJES ME TIRANËN/ “Gardiani” Selmani: Kemi dy finale në 180 minuta, luajmë për…

Delo.autor

Muzaka: Derbi nuk na intereson shumë. Nuk do e bëja gjumin e qetë, nëse…

Isa.Autor

Leave a Comment