Futboll Sport

“EURO 2020″/ Belgjika tregon forcën dhe mposht Rusinë, Lukaku “HERO” me dopietë

Belgjika e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën e EURO 2020. Ekipi i trajnerit Martinez, mposhti me rezultatin 3-0 Rusinë në sfidën e zhvilluar në Shën Petersburg.

Dopieta e Lukakut në minutat 10 dhe 88-të si dhe goli i Munie në të 34-tën, i siguruan 3 pikë të arta belgëve. Një fitore mëse e merituar kjo e Belgjikës, që kryeson grupin B, me golavarazh më të mirë se Finlanda.

Ekipi i Roberto Martinez është mes ekipeve pretendente për trofeun dhe tregoi forcën me Rusinë, në një ndeshje të dominuar dhe të konkretizuar me tre gola të shënuar.

Related posts

E BUJSHME/ Kombëtarja europiane merr lajmin e keq, sulmuesi dëmtohet para “EURO 2020”

Delo.autor

PLANET E MERKATOS JANË MIRATUAR/ Interi s’do presë Icardin, gati firma me 4 lojtarë

Delo.autor

COUTINHO NUK E PËRJASHTON LARGIMIN NGA BARÇA/ Trajneri ka një mesazh për të

Delo.autor

Leave a Comment