Futboll Sport

PAS BOMBERIT LUKAKU/ Mbrojtësi Hakimi realizon një “PERLË” dhe i dedikon golin mesfushorit Eriksen (VIDEO)

Pas Romelu Lukakut, një tjetër futbollist i Interit ka festuar golin e shënuar duka ja dedikuar mesfushori Kristian Eriksen.

Bëhet fjalë për mbrojtësin, Ashraf Hakimi i cili realizoi me kombëtaren e tij Marokun në miqësoren që këta të fundit luajtën me Burkina Fason.

Hakimi realizoi në minutën e 51-të të takimit dhe u drejtua drejt kamerave duke festuar me numrin 24, numrin që Eriksen mban në fanellë tek skuadra e Interit.

Kujtojmë se Hakimi ishte një ndër futbollistët e parë që reagoi ndaj rastit të Eriksen duke postuar një foto me danezin në rrjetet sociale.

Related posts

MË MIRË RANGNICK MË MIRË TË MËSOJË RESPEKTIN SE…”/ Maldini: Ka disa që po punojnë për të mirën e Milanit

Delo.autor

NUK I DEL INATI PËR DËSHTIMIN E TRANSFERIMIT TË YLLIT BARZILIAN/ Babai i Neymar: Djali im ishte i lumtur tek…

Delo.autor

“CONTE ËSHTË TRAJNER I SHKËLQYER”/ Flet ish-lojtari i “Zonjës së Vjetër”: Inter më kujton…

Delo.autor

Leave a Comment