Futboll La Liga Sport

MERKATO E BUJSHME/ Tërbohet Atletico Madrid, kërkon edhe sulmuesin e Juventus…

Pas pushtimit të kampionatit spanjoll, Atletiko Madrid është i gatshëm të bëjë hapa përpara edhe në Europë.

Dëshira e Diego Simeones për të synuar gjithnjë e më lart konfirmohet nga kontaktet me Juventusin për të arritur te Paulo Dibala. Për të ulur koston e kartës, “Los Colchoneros” po mendojnë t’u ofrojnë italianëve Saul Niguezin.

Sipas raportimeve nga Mundo Deportivo kjo do të ishte strategjia për të arritur te “Joya”. Numri 10 baredhezi është ndër të preferuarit edhe të Alegrit që pas rikthimit në Torino kërkon një skuadër ambicioze e nuk mund t’i lejojë vetes të humbasë dikë me cilësitë e 27-vjeçarit

Related posts

BARCELONA PA “PLESHTIN” HARRON TË FITOJË/ Ansu Fati shënon dhe shkruan historinë (VIDEO)

Delo.autor

Çmenduri në Turqi, shikoni çfarë ndodh pas zbarkimit të Turan në Stamboll

Q.Autor

MISION TËRËSISHT I DËSHTUAR/ Chelsea shkatërrohet në transfertë, Higuain një “fantazëm”

Delo.autor

Leave a Comment