Futboll Premier League Sport

MERKATO E VERËS/ Në Angli “çmenden” pas yllit Leao, Milan duhet të marrin një vendim

Sipas Gazzetta.it, ka disa klube angleze që i kanë kërkuar informacione Milan-it për kartonin e Rafael Leao-s dhe shumë shpejt duhet të mësohen edhe emrat e klubeve të interesuar dhe shuma e ofruar për yllin portugez.

Në sezonin e kaluar, Leao ka qenë një nga notat pozitive të sulmit kuqezi, veçanërishrt gjatë mungesave të Zlatan Ibrahimovic, kur portugezi është thirrur pikërisht për të mbuluar boshllëkun e lënë nga suedezi.

Për këtë arsye, drejtuesit e Milan-it e konsiderojnë një titullar për të ardhmen, edhe pse Leao mund të mbulojë disa pozicione në sulm.

Megjithatë, nuk përjashtohet që lojtari të sakrifikohet për të mbushur arkat.

Related posts

I LODHUR NGA PYETJET PËR GARETH BALE/ Trajneri Zidane: Ju po mundoheni të na përçani, por nuk…

Delo.autor

“LUFTË” NË ANGLI PËR SKRINIAR/ Inter kundërpërgjigjet duke kërkuar sulmuesin argjentinas

Delo.autor

Benzema arrin marrëveshje me Arsenalin

Q.Autor

Leave a Comment