Futboll Sport

“NDIHEM SI PAS NJË VIZITE TEK DENTISTI”/ Befason De Bruyne: Nuk ndiej asgjë nga ana e majtë…

Ka shkëlyqer në ndeshjen e fundit të Belgjikës së tij kundër Danimarkës, duke dhuruar një asist dhe duke shënuar golin e fitores 2-1.

Megjithatë, siç ka pranuar vetë, Kevin de Bruyne nuk është akoma në 100% të formës pas dëmtimit të pësuar në finalen e Champions League të luajtur kundër Chelsea-t.

“Nuk ndiej akoma asgjë në anën e majtë të fytyrës”, ka thënë De Bruyne. “Le të themi se ndihem si pas një vizite te dentisti. Është dëmtuar një nerv dhe më kanë thënë se do të duhen edhe gjashtë muaj që të kthehet ndjesia”.

Belgu ka shtuar:

“Nuk është një ndjesi e bukur, por gjëja e rëndësishme është që mund të kthehem të luaj. Sinqerisht kam akoma pak frikë nga duelet me kokë, por është e kuptueshme”.

Related posts

“NUK BËMË ASGJË”/ Hafizi: Po shkojmë poshtë e më poshtë. Nuk humbëm nga gabimet

F.autor

(FOTO) Zlatan Ibrahimovic, ‘babagjyshi i Vitit të Ri’

Delo.autor

NDIZET RIVALITETI/ Derbi madrilen dhe mesazhi i fshehtë që do të përcjellë Griezmann

Isa.Autor

Leave a Comment