Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PËRPLASI TRAJNERIN REJA NË TOKË/ Reagon lojtari i Çekisë: E pashë në momentin e fundit dhe…

Trajnerin e Kombëtares e ndoqi edhe ditën e djeshme në miqësoren ndaj Çekisë, tersi i rrëzimit. Kjo është hera e dytë që tekniku italian rrëzohet në3 dy ndeshjet e fundit, pas përplasjes nga kundërshtarët.

Ndaj Çekisë, ishte Vladimir Kufal, i cili e përplasi Rejën, me këtë të fundit që u rrëzua në tokë. Për këtë foli edhe vetë lojtari çek, i cili u shpreh: “Edhe njëherë unë i kërkoj falje trajnerit të Shqipërisë, Edi Rejës. E pashë në momentin e fundit dhe nuk mund ta ndaloja dot.”, u shpreh Kufal.

Kujtojmë se Shqipëria u mposht ditën e djeshme në miqësore nga Çekia me rezultatin 3-1.

Related posts

NË PRAG TË NDESHJES NDAJ UDINESES/ Allegri zbulon planet: Të martën do të…

Delo.autor

Ç’po paralajmëron Bale: Shpejt, një futbollist do të shitet 500 milionë euro…

Sadik.Autor

Dele Alli, statistikat tregojnë se është më i mirë se Beckham, Lampard dhe Gerrard

Sadik.Autor

Leave a Comment