Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

SFIDA NDAJ UELLS/ Në Cardiff-it dëgjohet himni shqiptar, Reja bën dirigjentin ndërsa lojtarët praktikojnë zërin (VIDEO)

Në ditën e tretë të përgatitjeve në Cardif për miqësoren me Uellsin në datë 5 qershor, trajneri i përfaqësueses, Edy Reja po i jep dorën e fundit përgatitjeve, duke filluar që nga përgatitja teknike e deri në atë mentale.

Megjithatë, krahas seancave stëvitore kuqezinjtë kanë pasur edhe disa orë relaksi dhe për këtë ka menduar tekniku italian. Sikurse duket edhe në videon e shpërndarë nga FSHF, kombëtarja ka marrë rolin e një kori orkestre, me dirigjent trajnerin Reja.

Prova që duhet kaluar është këndimi i himnit kombëtar. Sukses i plotë i grupit kuqezi, bashkë me dirigjentin Reja. Karikimi i duhur para përballjes me Uellsin, më 5 qershor, në “Cardiff City Stadium”, ora 17:00.

VIDEO

Related posts

MERKATO E JANARIT/ Sulmuesi i Shpresave i mahnit të gjithë, zbulohen 5 klubet që duan shërbimet e tij

Delo.autor

RUSI 2018/ Irani sfidon Spanjën, por ka një problem europian

Sadik.Autor

E PABESUESHME/ Legjenda e Barcelonës: U kënaqa, që Luka Modric u shpall më i miri

Isa.Autor

Leave a Comment