Futboll Sport

ZYRTARE/ Dështimi fatal me Holandën në “EURO 2020”, trajneri De Boer merr vendimin drastik për të ardhmen

Humbja turpëruese ndaj Çekisë dhe eliminimi i hershëm nga Europiani ka qenë fatal për trajnerin Frank De Bur i cili ka vendosur të largohet nga drejtimi i “tulipanëve”.

Lajmi u bë i ditur nga agjenti i njohur Fabricio Romano i cili u shpreh se De Bur i ka shprehur federatës vendimin për tu larguar.

Tekniku holandez largohet kështu mes polemikash për zgjedhjet e tij në formacion dhe rreshtimin jo komod të një kombëtareje me emër si Holanda duke marrë dhe kritika të shumta. Vetëm 1 sezon zgjati aventura e De Bur në stolin e Holandës, e ardhmja e të cilit tanimë nuk dihet ende.

Related posts

I PLASI NË TRIBUNË DY LOJTARËT E EKIPIT/ Gattuso: Nga divani duket lehtë… Shëtitën mirë në stërvitje

Delo.autor

U TRANSFERUA TEK KAMPIONËT E TURQISË/ Radamel Falcao debuton me gol me Galatasarayn

Delo.autor

“SHPËRTHEN” DYSHJA JESUS-STERLING/ Manchester City-t i mjaftojnë 3 minuta kundër Burnley-t (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment