Futboll Kategoria e pare Sport

ZYRTARE/ Ish-trajneri i Tiranës merr drejtimin e skuadrës në Kategorinë e Parë

Pas largimit të Dorjan Bubeqit nga radhët e Erzenit, skuadra shijakase ka goditur duke ulur në stol trajnerin e njohur Nevil Dede.

Ish-trajneri i Tiranës, do të ulet në pankinën e skuadrës që militon në Kategorinë e Parë, nga ku ishte i papunë që në 25 janar pas eksperiencës me bardheblutë dhe ndarjes së papritur përpara fillimit të ndeshjes ndaj Laçit në kampionat.

Më parë Dede ka qenë trajner edhe i Laçit, Luftëtarit, Kastriotit dhe i Kombëtares U-19. Lajmin për afrimin e trajnerit e bëri të ditur vet faqja e klubit shijakas

Related posts

LEONARDO SHUAN SHPRESAT/ Rikthimi i “të jashtëzakonshmit” te Milan është i pamundur

Isa.Autor

“PLESHTI” AKUZOI GJYQTARIN PËR KORRUPSION/ Dani Alves del kundër: Mungesë respekti ndaj nesh dhe…

Delo.autor

MILAN NË GJURMËT E TALENTIT ITALIAN/ I ngjan Lewandowskit dhe si ai nuk është parë që prej Luca Tonit

Delo.autor

Leave a Comment