Futboll Premier League Sport

ZYRTARE/ Jo vetëm futbollist, sulmuesi Vardy blen aksionet e klubit të…

Jo vetëm futboll i luajtur, por edhe aksioner i klubeve të futbollit.

Sulmuesi i Leister dhe i kombëtares së Anglisë, Jamie Vardy është bërë bashkëpronar i skuadrës amerikane të Roçester Rinos, e cila militon në ligën e dytë në SHBA.

Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi amerikan nëpërmjet kanaleve zyrtare të klubit ku njofton se sulmuesi i njohur është zyrtarisht bashkëpronar i skuadrës.

Sulmuesi 34-vjeçar me skuadrën e Leisterit në këtë sezon është aktivizuar në total në të gjitha kompeticionet në 42 ndeshje ku ka mundur të realizojë 17 gola dhe të dhurojë 9 asist.

Related posts

SYNON TË PËRFORCOJË PRAPAVIJËN/ Manchester City bën ofertën e parë për mbrojtësin e Serisë A, ja shifra

Delo.autor

Publikohet kënga zyrtare e Botërorit “Rusia 2018”

Sadik.Autor

Januzaj kualifikon Belgjikën në vendin e parë, Tunizia e mbyll ndershëm kundër Panamasë (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment