Futboll Kategoria Superiore Sport

CONFERENCE LEAGUE/ Historike, Laçi ndan pikët me Kraikovën dhe kualifikohet në fazën tjetër

Laçi ka bërë historinë duke marrë një barazim heroik 0-0 përballë rumunëve të Krajovës duke u kualifikuar më tej në Ligën e Konferencës.

Kurbinasit ishin dominues në të gjitha aspektet duke zhvilluar një super ndeshje me plotë raste për shënim. Ndeshja u duk sikur nuk do të mbaronte kurrë pasi gjyqtari e la të luhej deri në minutën e 100-të.

Laçi i falet fitores 1-0 në sfidën e parë për tu kualifikuar më tej. Një sukses mjaft i madh për Laçin që thyen mallkimin e mëparshëm që nuk kishte arritur të kualifikohej kurrë në një tur më shumë se kaq.

Related posts

DUELI NË CHAMPIONS/ MESSI mesazh të fortë INTERIT, ja çfarë paralajmëron

Isa.Autor

Përfundon pjesa e parë Luftëtari-Kamza, ja rezultati

Q.Autor

(FOTO) Transferimi i Coutinhos në Barcelonë, zbulohen strategjitë e Valverdes në formacion

Q.Autor

Leave a Comment