Futboll Kategoria Superiore Sport

CONFERENCE LEAGUE/ Ka bërë histori një shqiptar, ja kundërshtari i Laçit në raundin tjetër…

Skuadra e Laçit do të luajë me belgët e Anderlehtit në turin e tretë të Ligës së Konferencës.

Ndeshja e parë do të luhet në Elbasan më 5 gusht, ndërsa takimi i kthimit do të zhvillohet më 12 gusht.

Te skuadra e Anderlehtit ka luajtur diku ish-kapiteni i Shqipërisë, Besnik Hasi. Ky i fundit punoi edhe si trajner

te gjigantët belgë duke fituar titullin dhe duke u shpallur trajneri i vitit në sezonin 2015-2016.

Related posts

BOTËRORI 2018, formacionet zyrtare Rusia – Arabia Saudite

Sadik.Autor

PAS VENDIMIT TË RËNDË NGA CAS/ Ja çfarë pritet të ndodhë me Skënderbeun

Delo.autor

Real Madrid, ka gati dy emra nëse nuk arrihet marveshja me Neymarin

Sadik.Autor

Leave a Comment