Futboll Kategoria Superiore Sport

CONFERENCE LEAGUE/ Vllaznia mposhtet nga AEl Limassol dhe mbyll rrugëtimin në Europë

Nuk ka më përmbysje të madhe e as ëndërr të një nate vere. Aventura e Vllazninsë në Evropë përfundon këtu, në raundin e dytë. Këtë herë nuk mjaftoi as efekti “Loro Boriçi”, nuk mjaftoi dashuria e pafundë e qytetit të Shkodrës që kishte mbushur stadiumin për të kaluar një pengesë të madhe si AEL Limasol.

Qipriotët vërtetuan se janë një ekip eksperte në nivele të tilla, gjetën një gol të shpejtë në minutën e 20-të duke mbyllur praktikisht llogaritë me kuqeblutë.

Ky nuk është një fund i hidhur për shkodranët, por është vetëm fillimi i një cikli të ri që synon të mbajë Vllazninë në nivele të tilla.

Related posts

E PABESUESHME/ Shikoni çfarë rasti humbet Messi ndaj Liverpool (VIDEO)

Delo.autor

RUDIGER KAFSHON POGBA/ Francezi e fal por UEFA mund të hap hetim (VIDEO)

Delo.autor

Pjanic: Buffon? Një nga lojtarët më të mëdhenj të gjitha kohërave

Sadik.Autor

Leave a Comment