Futboll Seria A Sport

I JEP FUND POLEMIKAVE/ Mesfushori Vidal: Inter, nuk iki! Do ta shohë gjitha bota se kush…

“Objektivat? Vitin e kaluar fituam Scudetton, këtë vit duhet të përsërisim veten dhe të shkojmë gjatë në Ligën e Kampionëve”.

Kështu flet Arturo Vidal, i intervistuar nga Inter TV para ndeshjes miqësore kundër Crotone.

Mesfushori kilian – i dhënë me këmbëngulje për t’u larguar nga Interi – nuk duket të ketë dyshime për qëndrimin e tij në ekipin e ri të Simone Inzaghi:

“Sa dëshirë ka për t’u kthyer në fushë? Shumë. Viti i kaluar nuk ishte i madh për mua, kam humbur dy apo tre muajt e fundit për shkak të dëmtimit.

Unë dua të ndihem mirë dhe t’ia bëj të ditur gjithë botës se kush është Vidal. Unë fola me klubin, ka një marrëdhënie të mirë: ata kanë shumë besim tek unë, këtë vit duhet të jetë më e mira “.

Cilat janë përshtypjet e para mbi Inzaghin?
“Unë kam folur me të: është një trajner i rëndësishëm, i cili flet mirë dhe e bën ekipin të ndihet mirë”.

Related posts

EUROPA LEAGUE/ Talenti italian gjen golin me kokë, Roma zhbllokon sfidën (VIDEO)

Delo.autor

E BUJSHME/ “Dua dy Topa të Artë”, zbulohet telefonata mes Mesit dhe Guardiolës

Delo.autor

“CEREMONI LAMTUMIRE GJATË PIRJES SË UJIT/ Kapiteni i klubit të Kategorisë së Parë lë futbollin për… SHBA-në

Delo.autor

Leave a Comment