Futboll Seria A Sport

MERKATO E VERËS/ Agjenti ua ofron skuadrave angleze, Interi mendohet për shitjen e liderit të mbrojtjes

Stefan de Vraj është një nga pikat kyçe të mbrojtjes së Interit, por sinjale alarmi për drejtuesit vijnë nga agjenti i tij Mino Raiola.

Sipas zërave të merkatos, menaxheri italo-holandez po kërkon ta çojë klientin e tij në Angli dhe ka biseduar me disa drejtorë sportivë të klubeve.

Te zikaltrit është e sigurt që kërkohet të vazhdohet më holandezin për të cilin edhe trajneri i ri, Simone Inzagi, flet me superlativa, por një ofertë e mirë mund t’i joshte që të hiqnin dorë nga shërbimet e tij.

Duke marrë parasysh edhe faktin që mbrojtësi ka qenë një transferim më parametër zero, shitja e 29-vjeçarit do t’u sillte arkave të klubit një plusvalencë të konsiderueshme të ardhurash duke ndikuar pozitivisht në bilancin financiar të klubit milanez.

Related posts

“AGJENTI MË THA SE…”/ Stam zbulon ditën kur Ferguson e largoi nga “Djajtë e Kuq”

Delo.autor

VRAU VETEN SI PASOJË E RACIZMIT? Reagon babai i ish-sulmuesit të Milanit: Nuk është e vërtetë, ai u acarua nga…

Delo.autor

LIVE/ Higuain NUK DI TË SHËNOI, humbet 11-metërsh ndaj Juventusit (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment