Futboll Seria A Sport

MERKATO E VERËS/ Inter nis kontaktet me Real Madrid për shërbimet e sulmuesit…

Interi është vënë pas një sulmuesi i cili do të jepte garanci në fazën ofensive dhe ditën e sotme në emër i ri ka dalë në pah për zikaltrit.

Sipas “Interista.it”, Interi ka kontaktuar Realin për shërbimet e sulmuesit Luka Joviç. 24-vjeçari u përfol shumë për një transferim tek skuadra tjetër e Milanos, por kuqezinjtë afruan Olivier Zhirun.

Luka Joviç u transferua në verën e vitit 2019 tek Reali, por nuk ka gjetur hapësira të mjaftueshme në skuadër, teksa sezonin e kaluar ishte në huazim tek gjermanët e Eintrahtit të Frankfurtit. Interi i ka ofruar Realit idenë e një transferimi me huazim 2 vjeçar, por zikaltrit më parë duhet të shesin Sançezin ose Pinamontin për t’i bërë vend sulmuesit serb.

Related posts

Efekti “RONALDO” në Serinë A/ JUVES dhe FUTBOLLIT ITALIAN po i kthehet…

Isa.Autor

Kombëtarja humbet edhe ndaj Turqisë, e fundit në Grupin D

Sadik.Autor

E RËNDË/ NJOLLOSET BOTA E FUTBOLLIT: Vritet me THIKË tifozi i Riverit sepse po…

Isa.Autor

Leave a Comment