Futboll Shqipëri Sport

SHKËLQEN NË MIQËSORE/ Broja nuk di të ndalet, tjetër gol tek Chelsea për sulmuesin “kuqezi” (VIDEO)

Armando Broja nuk ka ndër mend të ndalet dhe po shfrytëzon më së miri çdo minutë që po i jepet nga trajneri Tomas Tuhel te Çelsi. Në një moment kur po diskutohet nëse ai do të vazhdojë të jetë pjesë e ekipit të parë apo nëse do të jepet në huazim përsëri, sulmuesi po tund me rregullsi rrjetën për të treguar se e meriton shansin e tij me blutë.

Në miqësoren e sotme ndaj Bornmuth, atij iu deshën më pak se 30 minuta në fushë për të shënuar në portën kundërshtare. I aktivizuar në pjesën e dytë nga Tuhel në këtë sfidë, ai tundi rrjetën kur regjistrohej minuta e 72-të të sfidës.

Pas një harkimi të Zapakosta nga e majta, sulmuesi u tregua një gjahtar i mirëfilltë zone duke gjetur hapësirën për të dërguar topin në rrjetë e për të barazuar shifrat meqë ekipi kundërshtar kishte shënuar pak minuta më parë golin e avantazhit.

Related posts

DEKLARATA BEFASUESE PAS HUMBJES NDAJ SPAL/ Ylli i “Zonjës së Vjetër”: Kam menduar shumë, në qershor do të…

Delo.autor

”Thembra e Akilit” në futbollin shqiptar, FSHF del me deklaratë zyrtare

Sadik.Autor

Nuk iu ofrua bluza e RONALDOS/ Asensio zbulon numrin e preferuar

Isa.Autor

Leave a Comment