Futboll Sport

MERKATO E VERËS/ Ylli Muriqi i pakënaqur tek Lazio, Fenerbahce e pret. Por duhet që fillimisht…

Kthimi i mundshëm te Fenerbahce për Vedat Muriqi. Kjo raportohet nga Fanatik, një media turke që ndjek nga afër çështjet e klubit të Stambollit, sipas të cilës sulmuesi shqiptar, i mbyllur nga Immobile dhe Caicedo – gjithashtu duke marrë parasysh që Sarri, ndryshe nga Inzaghi, do të përdorë vetëm një sulmues në 4-3-3 – mund të largohet nga biancocelesti.

Klubi bardhekaltër e bleu atë vetëm një vit më parë nga vetë Fenerbahce.

Por, duke parë situatën, tashmë Fenerbahce po mendon për kthimin e tij dhe pret një vendim nga Lazio për të ardhmen e sulmuesit.

Related posts

Edmilson: Nuk do të befasohesha nëse Neymari shkon në Madrid pas Kupës së Botës

Sadik.Autor

LIGUE 1/ Nice gjen pasuesin e Favre, është ish mesfushori i Interit dhe Juventusit

Sadik.Autor

ZYRTARE/ Mbrojtësi largohet nga Juventus dhe transferohet tek ekipi francez

Delo.autor

Leave a Comment