Futboll Sport

“ZGJOHU O K**”/ Murinjo del nga vetja. Kapet keq me mbrojtësin e Romës (VIDEO)

Roma zhvilloi ditën e djeshme një test miqësore me skuadrën hungareze të Debrecenit, ndeshje ku verdhekuqtë triumfuan me rezultatin 5-2.

Tekniku Zhoze Murinjo testoi të gjithë skuadrën, teksa një pjesë loje luajti dhe mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla. Në minutën e 42-të të takimit ndodhi një episod interesant ku protagonist u bë Murinjo dhe mbrojtësi i Romës, Darbo.

Tekniku portugez ishte mjaft i irrituar me performancën e lojtarit të tij, duke ju drejtuar me fjalët ‘’Zgjohu o k**’’ në italisht. Episodi ka bërë xhiron e rrjetit duke treguar dhe një herë karakterin e Murinjos i cili gjithmonë bëhet protagonist.

Related posts

UNIKE NË SPANJË/ Portieri shënon gol spektakolar nga goditja e këndit (VIDEO)

Isa.Autor

GOL NDAJ FENERBAHÇES/ Eduart Rroca shkund rrjetën e skuadrës së madhe turke (VIDEO)

Delo.autor

JUVENTUS-ROMA/ Të dy ekipet në “luftë” për një vend në gjysmëfinale (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment