Futboll Sport

ZYRTARE/ Barcelona dhe Juventus priten të përballen në stadiumin “Johan Cruyff”, ja sa tifozë do të lehojen…

Tashmë është zyrtare.

Barcelona dhe Juventusi do të përballen në stadiumin “Johan Cruyff” për trofeun JOAN GAMPER.

Barça ka njoftuar se ndeshja do të luhet nga ora 18:00 dhe do të lejohen deri në 3 mijë tifozë.

Critiano Ronaldo tashmë është kthyer në stërvitje me Juventusin, por Lionel Messi ende jo, sepse ende nuk ka rinovuar kontratën dhe është lojtar i lirë, nuk konsiderohet lojtar i Barcelonës.

Sido që të jetë, sfida është paraparë të zhvillohet me 8 gusht, ka optimizëm që dy më të mirët e botës do t’i shohim përballë njëri tjetrit edhe në këtë miqësore. /Gazeta Express/

Related posts

Kampione bote me Italinë, bukuroshja 20-vjeçare “tallet” me Mesin

Sadik.Autor

DUELI ME TIRANËN/ Daja: Memës i uroj suksese pas kësaj jave, vendoset nga…

Isa.Autor

MOS E HUMBISNI/ Kjo është vila e re 1.5 milionë € e Conor McGregor (FOTO)

Sadik.Autor

Leave a Comment