Futboll Seria A Sport

ZYRTARE/ Milani transferon Olivier Giroudin

Sulmuesi i Francës zbarkoi dje Milano për të kryer vizitat paraprake mjekësore dhe kryer procedurat e nevojshme dhe sot vjen konfirmimi zyrtar.

Milani bën me dije se ka firmosur me sulmuesin ditën e sotme, pa dhënë informacion për jetagjatësinë e kontratës, teksa në medie është folur për 2 sezone me pagë 3.5 milionë euro në sezon.Ndërkohë, Chelsea do të marrë fillimisht 1 milionë euro në dorë dhe 1 të tjera në varësi të paraqitjeve të sulmuesit.

Giroud do mbajë fanellën me numrin 9.

Related posts

SKANDAL NË ITALI/ Futbollisti shpërndan videon me “drita të kuqe” të së fejuarës

Delo.autor

“MIRËSEERDHËT” DHE “MIRUPAFSHIM”/ Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

Delo.autor

SHPRESË NË AUSTRALI/ Pas tymit të zjarreve rikthehet shiu dhe… tenisi

Delo.autor

Leave a Comment