Futboll Ligue 1 Sport

FITORE SPEKTAKOLARE/ PSG mposht Reims falë yllit Mbappe me dopietë dhe rikthehet në krye

PSG ka marrë fitoren e radhës në Ligue 1.

Skuadra e Pochettino-s ka mundur 2-0 Reims në javën ne katërt të kampionatit dhe ka rimarrë vendin e parë në renditje.

Ajo që duhej të ishte mbrëmja e Leo Messi-t, është kthyer në mbrëmjen e Kylian Mbappe.

Ylli francez ka qenë protagonisti i padiskutuar i sfidës e dy golat e shënuar.

Debutimi i Messi-t ka ardhur në minutën e 66-të, kur argjentinasi ka marrë vendin e Neymar.

Related posts

“PROFECIA KLOPP”/ Ja çfarë thoshte tekniku gjerman në vitin 2019 për krijimin e Super ligës…

Delo.autor

Ergys Kaçes: Te Panathinaikosi më ndihmoi Bledar Kola, dua vetëm që të luaj

Sadik.Autor

FITORJA SHPRESËDHËNËSE NDAJ KUKËSIT/ Cungu merr lajmin e mirë për Nuabuezen para Partizanit

Delo.autor

Leave a Comment