Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Milan-Cagliari në “San Siro”. Rezultati 4-1

Do të startojë në orën 20:45, në stadiumin “San Siro”, sfida Milan-Kaljari, e vlefshme për javën e 2 të Serisë A italiane.

Kuqezinjtë e Stefano Piolit do të tentojnë fitoren e dytë në këtë kampionat pas asaj ndaj Sampdorias në transfertë, për të pasur vazhdimësi dhe për të marrë maksimumin në fillimin e kampionatit.

Milani ka hedhur po të njëjtët lojtarë si ndaj Sampdorias në “Luigi Ferraris” ku fitoi minimalisht 0-1 falë golit të Brahim Diazit.

 

LIVE/ Milan – Cagliari   4-1

 

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 42/ Milan thellon shifrat me golin e shënuar nga Oliver Giroud me penallti.

MINUTA 24/ Milan dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Olivier Giroud.

MINUTA 17/ Milan kalon sërish në avantazh me golin e shënuar nga Brahim Diaz.

MINUTA 15/ Cagliari barazon shifrat me golin e shënuar nga Alessandro Deiola.

MINUTA 12/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Sandro Tonali.

MINUTA 1/ Starton ndeshja në “San Siro”

Related posts

KATAR 2022/ Ëndrra e Shqipërisë kalon nga tetori i “nxehtë”, Play-Off kapet me dy fitore ndaj Hungarisë e Polonisë

Delo.autor

SPEKATAKOLARE/ Merr formë “Arena Kombëtare”, FSHF publikon pamjet e impiantit

Isa.Autor

LËSHOHET “BOMBA” E RRADHËS/ Icardi i dërgon sinjal Juventusit me anë të… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment