Futboll Sport

NIS AVENTURËN E RE/ Mbrojtësi Luiz bëhet shok skuadre me Balotellin dhe portierin e Kosovës

Mbrojtësi brazilian David Luiz është gati për aventurën e re në futboll teksa pritet zyrtarizimi i tij tej skuadra turke e Adana Demirsporit.

Ish-mbrojtësi i Çelsit, Arsenalit dhe PSG-së ka gjetur marrëveshjen me drejtuesit e skuadrës turke për një rrogë faraonike 4 milionë euro në sezon. Adana Demirspor sezonin e kaluar ishte pjesë e Ligës së Parë turke ku u shpall dhe kampione duke i ngjitur automatikisht në Superligë.

Drejtuesit e kanë marrë seriozisht ngjitjen në futbollin elitar teksa më herë kanë siguruar shërbimet e Mario Balotelit dhe gardianit të Kosovës Aro Muriç. Një aventurë e re për brazilianin që lë pas një karrierë me disa prej skuadrave më kompetitive në Europë

Related posts

E RËNDË/ Gjendet i vdekur tifozi i Messit, u zhduk pas humbjes së Argjentinës me Kroacinë

Isa.Autor

KLUBI GJERMAN SFIDON KORONAVIRUSIN/ Lojtarët në stërvitje, në rrjet “shpërthejnë” polemikat

Delo.autor

Reagon Dua Lipa, mohon lidhjen me Marco Asension, i ka dy fjalë edhe për Realin

Sadik.Autor

Leave a Comment