Futboll I pakategorizuar Premier League Sport

“PERLA” NGA ANGLIA/ Realizohet goli i sezonit në Premier League

Danny Ings, me golin e shënuar kundër Neëcastle është bërë një ndër pretendentët kryesor për të fituar çmimin e “Golit” të sezonit në Premier League.

Ish -sulmuesi i Liverpoolit realizoi në mënyrë akrobatike, pas një krosimi nga e djathta, duke lënë të shtangur portierin kundërshtar.

Teknika ishte krejtësisht e pabesueshme dhe tashmë shumë në Angli po thonë se goli i sezonit është bërë.

Ky ishte goli i dytë për Ings në po kaq ndeshje me fanellën e Aston Villa-s.

 

 

Related posts

Chelsea hyn fuqishëm në merkato, 56 milionë euro për Alex Sandro

Q.Autor

Zbulohet prapaskena/ Arsenali ia ofroi Realit, por ja kush e refuzoi transferimin e Sanchezit

Q.Autor

“THE BEST”/ Zbulohen votat e Messit dhe Ronaldos, shikoni a zgjodhën njëri-tjetrin? (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment