Futboll Sport

RENDITJA E FIFA-S/ Ja vendi që zë Shqipëria

FIFA ka publikuar renditjen e re para ndeshjeve të shtatorit.

Shqipëria ka pësuar rënie në renditjen e re të FIFA-s, raporton Gazeta Express. Shqipëria ka humbur tri vende dhe tani renditet në pozitën e 69.

Në ranglistën e majit, Shqipëria renditej në pozitën e 66-të.

Shqipëria humbi një ndeshje dhe barazoi një tjetër në qershor, dhe kjo i kushtoi edhe me humbjen e vendeve.

Belgjika vazhdon të jetë në pozitën e parë, si më e mira – që ndiqet nga Brazili që e ka zbritur Francën në pozitën e tretë.

Ngritja kanë pasur edhe kampionët, Italia dhe Argjentina.

Italia aktualisht renditet e pesta, kurse Argjentina e gjashta.

Related posts

DËSHIRON TË FORCOJË EKIPIN PËR SEZONIN E RI/ Ja plani rezervë që Inter ka për Edin Dzeko

Delo.autor

“DI VETËM NË NJË MËNYRË PËR…”/ I befasoi të gjithë me transformimin e tij, Fernando Torres jep lajmin e bujshëm

Delo.autor

ÇFARË KLASI! Thiago Alcantara hipnotizon shokun e skuadrës

Delo.autor

Leave a Comment