Futboll Sport

ZYRTARE/ Reali blindon portën, Perez i beson dhe për 5 vite Kurtuas

Real Madrid ka rinovuar kontratën me Tibo Kurtua deri në vitin 2026.

Madrilenët blindojnë kështu portën për 5 sezonet e ardhshme duke vepruar me zgjuarsi pasi Kurtua është një nga portierët më të mirë në qarkullim. Belgu u transferuar ne Madrid në verën e vitit 2018 nga skuadra e Çelsit dhe është titullar i padiskutueshëm në formacion.

Me largimin e Varane dhe Ramos, madrilenët arrijnë të mbajnë në skuadër një ndër shtyllat kryesore të skuadrës. Lajmin e bëri të ditur vetë zyrtare e Real Madridit me anë të një postimi në “Twitter”.

Related posts

“NJË IDE E SHKËLQYER NGA FIFA”/ Legjenda Roberto Carlos pajtohet: Kështu lojtarët kanë kohë të stërviten…

Delo.autor

NGA KATEGORIA E GJASHTË ANGLEZE NË ELITË/ Rrugëtimi fantastik me gola i protagonistit Calvert-Lewin

Delo.autor

DERBI I KRYEQYTETIT/ Sulmuesi Asani: Janë skuadra më e mirë e kampionatit…

Delo.autor

Leave a Comment