Futboll Sport

BOTËRORI 2022/ Spanja mposht Kosovën në “Fadil Vokrri” falë dyshes Fornals-Torres

Kosova ka pësuar një disfatë 0-2 përballë Spanjës duke dështuar në misionin e saj për të ndalur iberikët.

Spanja u tregua mjaft cinike duke shfrytëzuar rastet e vetme që pati, ku golat u shënuan nga Fornals në minutën e 32-të të takimit, dhe Ferran Torres në minutën e 90-të të takimit.

Kosova shpërdoroi shumë në këtë ndeshje, me një rast të Rashicës, dy raste të Muriqit dhe disa tentative të Elbasan Rashanit.

Një lojë mjaft e mirë e dardanëve, por këtë ndeshje e fitoi eksperienca pasi për hir të vërtetës Kosova ka bërë një ndeshje mjaft të mirë, duke luajtur si e barabartë me Spanjën.

Related posts

“Do të vrasim fëmijët”/ Tifozët kërcënojnë ish-lojtarin e Interit, tmerrohet e shoqja

Isa.Autor

FANTASTIKE/ Tifozët e Napolit i drejtohen De Laurentis: Paratë e lojtarëve, dërgoji në Shqipëri

Delo.autor

Trajneri Panuçi, injoroi sulmuesin më në formë të Kombëtares

Sadik.Autor

Leave a Comment